KONST / Litografier / Färglitografi 12837196
nr 1283 7196
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stilleben. Signerad, numrerad 120/360. Motivet: 58,5x48,5 cm, saknar glas
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 19:37:34
500 kr
800 kr
900 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
21 okt